Motanice, Pikolíno a Šikovný provázek
Všechny tyhle tři věci jsou na stejném principu. Na kartonové kartičce jsou úkoly, které mají děti vyřešit tím, že ke správné odpovědi přiřadí provázek a když takto omotají celou kartičku, na druhé straně si zkontrolují, zda to mají správně.
1) Vyber si jednu z karet, provázek vlož do zářezu číslo 1, k němuž ukazuje šipka "START" a táhni provázek k obrázku ve spodní řadě, který podle tvého názoru tvoří logickou dvojici. U něj také vlož tkaničku do zářezu. | 2) Seřaď jednotlivé dvojičky obrázků odshora dolů a zleva doprava postupně podle čísel 1 - 5. | 3) Jakmile najdeš poslední pátou dvojici obrázků, vlož provázek do zářezu s nápisem "CÍL". Otoč MOTANICI. Pokud namotaná tkanička odpovídá nakresleným provázkům na kartičce, vyhráváš. |
MOTANICE
je asi nejznámější. Na jednom listě je 5 otázek a dohromady je kartiček 30. Jednotlivé kartičky jsou zaměřené různorodě a jsou různé obtížnosti. Vyšlo 5 různých motanic a 2 anglické. V současnosti vychází jednotlivé motanice znovu, s úplně novými předními stranami a bohužel už bez udání čísla na vrchní straně.Pouze vzadu je maličkým písmen uvedeno o kterou motanici se jedna.
PIKOLÍNO
má na jednom listě 6 otázek a kartiček je 20. Úkoly jsou hodně podobné a obtížnost není tak různorodá.Mají ale lépe vyřešené uchycení šňůrky (dřevěný držáček) a ukončení (kulička).Provázek je však hodně dlouhý a malé ručičky mohou mít potíže se zamotáváním. Pikolíno se už ale nedá moc sehnat.
ŠIKOVNÝ PROVÁZEK
je určen pro školáky a je zaměřen na matematiku.Takže existuje sčítání, odčítání, násobení a dělení. Velikostně je nejmenší (má 15 cm na výšku a obsahuje 10 listů) a celkové provedení nic moc.Slabý provázek se hned třepí a umělohmotná úchytka se rozpadla v ruce už mě. Obsahově je to však lepší a na procvičování matematiky pro prvňáčky mi to přijde dobré. Děti nemůžou moc švindlovat a hned vidí výsledek. Syn neumí psát čísla (je předškolák) a tohle je pro něj dobrá forma procvičování sčítání a odečítání a navíc si díky motání zlepšuje motoriku.
Oba mé syny motanice zaujaly a rádi si s ní hrají.Tříletý ještě nemotá sám, ale ukazuje, kam šňůrka patří, šestiletý se to brzy naučil. Jediná nevýhoda tohoto systému je že některé obrázky jsou špatně vidět, protože už přes obrázek je šňůrka z předchozího úkolu, takže se musí nadzvednout. Jinak celkově je to malé, takže se to hodí na cestování nebo třeba do čekárny k doktorovi a nezabere to moc místa.
Žádné komentáře:
Okomentovat